Türkiye' nin büyük anne-bebek ürünleri online alışveriş sitesi olan TUNABEBE, 1991' den bu yana anne ilgisi uzman bilgisiyle yanınızda!
Türkiye' nin büyük anne-bebek ürünleri online alışveriş sitesi olan TUNABEBE, 1991' den bu yana anne ilgisi uzman bilgisiyle yanınızda!

mama sandalyesi salıncak

MAMA SANDALYESİ & SALINCAK
Bu Kategoride 4 Ürün Bulundu
ÜRÜN FİLTRELE

Mama Sandalyesi

 

Bebeklerin doğumundan 4 ile 6 aydan itibaren mama sandalyesi kullanılmaya başlandığını bilmeyenimiz yoktur. Oturmaları için en uygun dönem desteksiz oturmaya başladıkları 6. ay civarında olarak karşımıza çıkmaktadır. Daha öncesinde yastıkla desteklemekle yastıkları kısmen atmak gerekmektedir. Böylece sağlıklı sonuçlar alınabilir. Ek besinlere başlanılan bu dönemde aslında mama sandalyesinde yedirmeye başlatmanız da fayda var. Mama sandalyesi yemeğini yemeye çalışan çocuk için bir süre sonra beslenme saati haline gelir. Oturduğunda artık yemek yiyeceğini anlayacaktır. Yaklaşık iki üç yaşına kadar bu mama sandalyesi kullanılabilir. Dışında sosyal ortamlarda da kullanabilirsiniz. Ayrıca bebek için uzun süre kullanacağınızı düşünerek konforlu sandalyeler olmalıdır. Sizler için çok daha avantajlı olacaktır.

Masa Sandalyesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mama sandalyesi alırken öncelikli olarak geniş bir tabanı olmasını tercih etmek gerekir. Bu sayede devrilme olasılığı düşük olur ve yere sağlam bir bası sağlanabilir. Bunun yanı sıra eğer mümkünse emniyet kemerlerinin 5 noktadan bağlantısı olması ve bebeğin aşağı kaymasını engellemesi açısından önemlidir. Kemer ayarlanabilir ve fonksiyonel olması sizlerin sandalye tercihiniz de önemli noktalar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunlarla birlikte döşemesinin rahat olması ve çok belli etmemesi gerekmektedir. Çocuğun sandalye üzerinde otururken çok fazla terlemesi artık oradan sıkılmasına ve yemeğini de yarım bırakmasına sebep olacaktır. O yüzden dolayı rahat yerleşip oturabilmelidir. Aynı zamanda arka ve sırt bölümünün kademeli olarak ayarlanarak çocuğun iki üç yaşına kadar kullanılabilir hale gelmesi gerekmektedir. Tekerlekli kısımları kesinlikle kitlenebilmelidir. Keskin kenar olmamalıdır. Çünkü çocuğun yapacağı hamlede herhangi bir sıkıntı ile karşı karşıya kalması açısından bu çok önemlidir.

Mama Sandalyesi Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bu konuda aslında sizlere çok çeşitlidir. Herhangi bir ürün almak istediğinizde kullanırken dikkat etmemiz gereken noktalar bulunmaktadır. Hep aynı yerde durmalı ve sürekli yer değiştirmemelidir. İlk aylarda yeme duruma getirilmiş bir sandalye kullanımı sırasında en önemli olan noktalardan biri de bağlı olması ve sıkıştırmaya dikkat etmesidir. Sizler de vermiş olduğumuz bilgiler doğrultusunda bir mama sandalyesine ulaşmak istiyorsanız aynı zamanda da uygun fiyatlı tercihlere ulaşmak istiyorsanız bu durumda Tuna Bebe sitesini ziyaret edebilir ve istediğiniz her türlü farklı modele ulaşabilirsiniz. Sizlere sunulmuş olan hem uygun fiyatlı hem de kaliteli ürünler sayesinde sizler de çok memnun kalacaksınız.

 

                                             

 

YENİ VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OLUN !
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et