Türkiye' nin büyük anne-bebek ürünleri online alışveriş sitesi olan TUNABEBE, 1991' den bu yana anne ilgisi uzman bilgisiyle yanınızda!
Türkiye' nin büyük anne-bebek ürünleri online alışveriş sitesi olan TUNABEBE, 1991' den bu yana anne ilgisi uzman bilgisiyle yanınızda!
BLOG
Yayın Tarihi : 26.07.2018 10:50 | Bebek
Yazın Çocukların Bisiklet Kullanması Ve Fiziksel Gelişimlerine Katkısı

Yazın Çocukların Bisiklet Kullanması Ve Fiziksel Gelişimlerine Katkısı

Son birkaç yılda gençlerin depresyonun büyük bir derecede arttığı görülmektedir. Çocuklar ve gençler kendi hayatlarında zorlu durumlar karşısında başa çıkamamaktadırlar.

Çocukların daha fazla özgürlüğe, egzersize ve bağımsızlığa ihtiyaç duymaktadır. Aktif ulaşım, Ergen ve gençlik sonlarına doğru zorluklarla başa çıkabilmek için önemli bir rol almaktadır. Bisiklet ile okula giden çocuklar, gündelik hayatında küçük bile olsa riskler almakta ve bunlara çözüm üretmeye çalışmaktadır. Kaşlarına çıktığı küçük riskler ilerideki yıllarda karşılarına çıkacak sorunlar ile mücadele etme konusunda güven sağlayacaklardır. 

Yaşadıkları mahallede bisiklete binen çocuklar, çevreleri hakkında daha fazla bilgiye sahip olurlar. Neyin zararlı, faydalı olduğunu anlamaya çalışırlar. Çocukların çok fazla televizyon izlemesi veya telefonla oynaması risklerden kaçma gibi bir duruma sürüklemektedir. Çocukların dışarıya çıkarak gerçek hattın ne demek olduğunu anlaması gerekiyor.

Danimarka'da yapılan bir çalışmada, okula egzersiz yaparak giden çocuklar derslere daha çok katıldığı test edilmiştir. Çocukları, okula yürüyerek ya da bisikletle bırakmaktan daha iyi bir yöntem olabilir. 

Fiziksel Sağlık Gelişimi

Uzmanların dediğine göre, Her çocuğun bir gün içerisinde en az bir saat egzersiz yapmasını önermektedir. Fiziksel aktivite, Beynimizdeki tabakanın içerisinde bulunan hipofiz bezleri aktif bir hale gelir. Çocukların büyümesine ve daha sağlıklı olmasını sağlayan hormonların üretilmesine büyük bir fayda sağlar.  Sağlıklı bir beyin zekanın artması, hafızanın iyileşmesi ve ruh halinin sağlıklı olmasını sağlar.

Ruh sağlığım ve yaşamın ilerisindeki duygu ve durum bozukluklarına yönelik dayanma gücünü arttırmaya da büyük katkıları olduğu uzmanların söyledikleri arasındadır. Günde en az 1 saat egzersiz yapmak ve en az 1 saat bisiklet sürmek, en iyi antidepresan ilacının kat ve kat daha etkilidir.


Sorumluluk Devri

Anne ve babalar, çocuklarının Yapmasını istedi davranışım uygulayabilirler. Örnek verirsek kendine güvenerek pedal çevirmek gibi olaylar.

 bisiklete binen bir çocuk Özgüven kazanacak ve ebeveynleri de çocuğunun bir yere yürüyerek veya bisikletle giderken Bir şüpheye düşürmeyecektir. Bedensel olarak gelişim çocukların çevreleri hakkında bilgi öğrenimi ve kendine olan güveni de artacaktır. Bu da bisikletle bir yere gitmenin önemini açıklamaktadır

YENİ VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OLUN !
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et