Türkiye' nin büyük anne-bebek ürünleri online alışveriş sitesi olan TUNABEBE, 1991' den bu yana anne ilgisi uzman bilgisiyle yanınızda!
Türkiye' nin büyük anne-bebek ürünleri online alışveriş sitesi olan TUNABEBE, 1991' den bu yana anne ilgisi uzman bilgisiyle yanınızda!
BLOG
Yayın Tarihi : 27.06.2018 12:50 | Güncellenme Tarihi : 27.06.2018 15:26 | Bebek
Tatile Giderken Çocuklarımızın Güvenliği İçin Otokoltuğu Seçimi

Otokoltuğu nedir?

Çocukları olan ailelerin, bebek ve çocuklarının araç içindeki güvenliklerini sağlamak için kullandıkları koruma koltuğuna denir.

Oto koltuğu kullanmak zorunlu mudur?

Evet, 1,35 metreden kısa ve 36 kilonun altında olan çocuklar için 1 Haziran 2010 tarihinden itibaren, karayolları trafik yönetmeliğinin kararı ile otomobillerde emniyet için çocuk oto güvenlik koltuğu kullanımı zorunlu hale getirilmiştir.

     Son yıllarda arabalarda çocuk koltuğu kullanımının önemi gittikçe artmıştır. Araçların kapasitesi göz önüne alınarak, konforlu ve pratik kullanıma sahip olan otokoltukları, güven içinde seyahat edilebilmesi ve kaza açısından ön plana çıkmaktadır. Gerek bebek, gerekse çocuklar için kullanılan otokoltuklarının hayat kurtardığı düşünülürse, keşke dememek için ne denli önemli olduğunu söylememize gerek kalmaz. Henüz gelişimlerini tamamlamamış olan bebek ve çocukların, vücut anatomilerine uygun olarak tasarlanan otokoltukları ile hem sizin hem de onların rahat etmesi sağlanır.

Bebek ve Çocuk otokoltuğu nasıl seçilir?

Piyasada birçok marka ve modelde, çeşitli fiyat aralığında otokoltuk bulmak mümkündür. Ancak dikkat edilmesi gereken iki önemli nokta vardır. İlki çocuğun kilosu, ikincisi ise koltuğun araca nasıl konulacağıdır. Ayrıca doğumundan itibaren kullanılacak olan otokoltuklarının; güvenliğine, sabitlenebilmesine, çocuğun içinde otururken ki sağladığı duruş pozisyonuna ve düz bir sırt sisteminin olup olmasına bakılmalıdır. Bebeğinize alacağınız ihtiyaçların arasında en önemlisi olan otokoltuğu, sizi yormayarak kolaylıklar sunacak bir ürün olmalıdır. Kumaş ve kaplamasının sağlık açısından önemi ve yolculuk sırasında uyku mekanizmasına sahip olması da gerekli özelliklerindendir. Her zaman en pahalı olan en iyidir mantığından ziyade, çocuğunuza ve otomobilinize uyan modellerde ürünleri tercih etmelisiniz. Çevrenizde bu konuda yardım alabileceğiniz ve araştırabileceğiniz çeşitli seçenekleri inceleyerek seçiminizi yapabilirsiniz.

     Tuna Bebe tatile giderken, bebek ve çocukların güvenliği ve emniyetini korumak için otokoltuk konusunda sizlere destek vermek için çeşitli modellerle hizmet sunmaktadır. Ayrıca bebek büyüdükçe koltuk değiştirmesi gerekeceğinden müşterilerimize sağladığımız imkânlarımızdan faydalanabilirsiniz. Unutmayalım ki; bebek ve çocukları otomobil içinde kucakta tutmak, kaza anında yaralanmaların önüne geçmez. En Değerli Varlıklarımız olan çocuklarımızın yolculuk sırasında güvenliği için mutlaka otokoltuğu kullanmalıyız.

YENİ VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OLUN !
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et