Türkiye' nin büyük anne-bebek ürünleri online alışveriş sitesi olan TUNABEBE, 1991' den bu yana anne ilgisi uzman bilgisiyle yanınızda!
Türkiye' nin büyük anne-bebek ürünleri online alışveriş sitesi olan TUNABEBE, 1991' den bu yana anne ilgisi uzman bilgisiyle yanınızda!
BLOG
Yayın Tarihi : 21.09.2018 07:47 | Bebek
Hafta Sonu Bisiklet Aktivitesi

Hafta Sonu Bisiklet Aktivitesi

Is, arkadaş, Aile ve diğer sorumluluklardan dolayı yoğun bir stres altında kalırız. Her gün bisiklet sürmeye yetecek kadar zamanımız olmamakta. Boş zamanımızda veya Pro amaçlı bisiklet kullanımı bize bir sürü fayda sağlamakta, Her gün kolay bir şekilde bisiklete bilmenizi sağlayacak bir sürüş çeşidi de ulaşım amaçlı bisiklet sürmek, her gün bisiklete bilmenizi daha kolay bir hale getirmektedir. Ayrıca sürüş için ayarladığınız zamana farklı bir aktiviteyle uğraşa bilirsiniz.

Bisiklet sürmeyi Spor, hobi veya hafta sonu aktivitesinden çok, Günlük hayatımızda Düzenli bir hale getirebilmeniz için size birkaç öneri vereceğim.

 

Bisikletli Yaşam İçin Öneriler

→ İşe Bisikletle Gitmek

İşinize bisiklet ile gitmeniz, bisikleti zorlu bir iş haftasına ekleyerek. Trafik gibi sıkıcı bir durumda kurtulmanız ev ve kafanızı rahatlamasından, egzersiz yapma gibi birçok faydası olacaktır. Düzenli Egzersizin zihinsel çalıştırmayı arttırdığını, hafızayı güçlendirdiğini ve beyin performansını geliştirdiğini Uzmanlar tarafından çoğu kez söylenmektedir. 2014 yılında yapılan bir araştırmaya göre 2000 bisikletçi ve 100 işverenin katılmış oldu bir ankette, işlerine bisiklet ile gidip gelenlerin, daha fit ve artık olduklarını Ayrıca daha az hastalık izni aldıkları için daha başarılı oldukları test edilmiştir. 

→ Günlük İşleri Bisiklet İle Yapmak

Eğer işinize bisiklet ile gitmek uygun değilse, haftalık çalışma günleri dışında tekerinizi döndürmemek zorunda değilsiniz. Evden Farklı sebeplerden dolayı da çıkmak zorunda kalıyoruz. Markete Giderek yiyecek almak veya yakın çevredeki kısa gezi için bisikletinizi kullanabilirsiniz.  Bu şekilde işiniz olduğu yere daha hızlı ve egzersiz yaparak gideceksiniz. 

Marketten aldığınız eşyaları toplu taşıma araçlarında veya arabanız için sürekli park yeri aramaya veda edebilirsiniz. Gündelik hayatımızdaki işleri bisiklet ile halletmek özgürce sürmenizi sağlar. Park etmek için sadece bir direk bulmanız size yetecektir. Başı olan standart bir bisiklet ile yüklerini daha kolay taşıyabilirsiniz. Fakat çok daha ağır şeyler taşımanız gerekiyorsa, Kargo bisikleti ve sökülüp takılabilir ve römorklar Kullanarak taşıma gücünüz yetiyor ise muhteşem bir yoldur. Eğer Hollandalılar kanepeleri ne bisiklet ile taşıyorsa, Demek ki siz de bir haftalık yiyeceğinizi bisikletinizi de taşıyabilirsiniz.
 

YENİ VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OLUN !
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et