Türkiye' nin büyük anne-bebek ürünleri online alışveriş sitesi olan TUNABEBE, 1991' den bu yana anne ilgisi uzman bilgisiyle yanınızda!
Türkiye' nin büyük anne-bebek ürünleri online alışveriş sitesi olan TUNABEBE, 1991' den bu yana anne ilgisi uzman bilgisiyle yanınızda!
BLOG
29.10.2018 10:44 | Bebek

Bebek Oyuncak
, Bir bebek dünyaya gelir. Bir yaşam değişir. İnsanların yaşamlarına yeni doğan bir canlının girmesi ile beraber pek çok şey değişir. Çünkü her çocuk yeni bir dünya, yeni bir sorumluluktur. O yüzden bir yeni bebek dünyaya gelmeden önce her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünmek ve ona göre hareket etmek gerekir.

28.10.2018 11:48 | Bebek

Bebek arabası hamile kalmak istediğinizde ve gebelik süresi boyunca da her an bebeğinizin hayalini kurmaktasınız. Acaba kim gibi olacak, gözleri ne renkte olacak, saçlarının rengi ne    olacak diye en çok merak ettiğiniz sorular olacaktır.

24.10.2018 23:18 | Bebek

Analiz etme de okuma ve yazma becerilerinin kelimeler ile görsel bir şekilde iyi hatırlayabilmektir. Ana dizi zamanında Harflerin sesleri ile işitsel olarak geri çağırabilmektir.

29.09.2018 10:16 | Bebek

Yeni Doğan Bebek Odası

Uzmanlar ilk 3 ay, bebek anne ile babanın yattığı odada ama onların yatağında değil ayrı bir beşikte yatmasını tavsiye ediyor. 3-6 ay arasını anne babayı bırakıyorlar ama 6 aydan sonra bebeğiniz kendi odasına geçmesi öneriliyor

27.09.2018 11:36 | Bebek

Hoppala Deyip Geçmemeli
 Bir bebek dünyaya gelir ve insanların yaşamları başlı başına değişir. Dünyanın en güzel duygularından bir tanesi hiç şüphe yok ki anne olmaktır. Bir bebeğin ilk ayları gerek bedensel gelişimi, gerek ise ruhsal gelişimi açısından oldukça önemli olan bir husustur ve anne babalar bu dönemde gereken azami özeni göstermek durumundadır. İşte bu dönemlerde bebekler için geliştirilen ki ürünler vardır ve bu ürünler aynı zamanda anne babaların da yaşamlarını kolaylaştırır. İşte öylesi olan ürünlerden bir tanesi de hoppala. 

24.09.2018 09:10 | Bebek

Çift Yönlü Bebek Arabaları 

Çift Yönlü Bebek Arabalarının Avantajları Ve Dezavantajları 

   Ebeveynler bebeklerin doğumundan sonra seyahat ederken pek çok farklı zorlukla karşılaşmaktadır. Bebek arabaları seyahat ederken karşılaşılan zorlukları indirgemektedir.  Genellikle geniş ve konforlu olan bebek arabaları özellikle yeni doğan bebekler de oldukça işe yaramaktadır. Özellikle çift yönlü bebek arabaları ebeveynlerin tercihidir.

22.09.2018 08:30 | Bebek

Mama Sandalyesi Ürünleri
Çocuk büyütmek dünyanın hem çok zevkli, hem zor uğraşları arasında geliyor. Başlı başına sabır gerektiren bir olgu. Bir bebek dünyaya gelince insanların yaşamında kendiliğinden gelişen değişimler yaşanmaya başlıyor. Özellikle ilk gelişim dönemlerinde her şeyden habersiz olan bu çok özel varlıkların en problemsiz biçimde büyümesi ve anne bebek ilişkisini rahat geçirebilmek için doğru ürünleri kullanmak gerekiyor ki burada da insanların karşısına farklı alternatifler çıkıyor. 

21.09.2018 07:47 | Bebek

Hafta Sonu Bisiklet Aktivitesi

Is, arkadaş, Aile ve diğer sorumluluklardan dolayı yoğun bir stres altında kalırız. Her gün bisiklet sürmeye yetecek kadar zamanımız olmamakta. Boş zamanımızda veya Pro amaçlı bisiklet kullanımı bize bir sürü fayda sağlamakta, Her gün kolay bir şekilde bisiklete bilmenizi sağlayacak bir sürüş çeşidi de ulaşım amaçlı bisiklet sürmek, her gün bisiklete bilmenizi daha kolay bir hale getirmektedir. Ayrıca sürüş için ayarladığınız zamana farklı bir aktiviteyle uğraşa bilirsiniz.

18.09.2018 11:10 | Bebek

Bisiklet Ürünleri Hakkında 


Her insan hem doğası gereği hem de kendi neslinin devam etmemesi anne baba olmak ister. Uzmanlar özellikle anne bebek arasında annenin bebeği aylarca karnında taşımasından dolayı çok özel bir bağın olduğunu ve bu bağın ömür boyu devam ettiğini bilimsel olarak kanıtlamış durumdalar. Bebek kokusu denen kavrama kim hayır diyebilir ki zaten. Dünyanın en güzel kokusu olduğu konusunda tüm insanlar hem fikir zaten. 

17.09.2018 08:10 | Bebek

Anadizi 
Anadizi Ne İşe Yarar ?
    Hamile bayanlar için bebeklerin doğumundan itibaren başlayan büyüme süreci oldukça sancılı geçmektedir. Hem bebeğin ihtiyaçlarını karşılamak hem de annenin konforunu sağlamak amacıyla anadizi kullanışlı bir üründür. Bebek  ilk altı ayında sürekli olarak kucakta olmak isteyecektir. Kucaktan bırakıldığında ise ağlamaya başlayıp susturmak zorlaşmaktadır

07.09.2018 10:31 | Bebek

Ah şu  bebekler. Hangi eve girerse girsin her bebek yeni bir dünya, yeni bir umuttur. Ağlaması, kokusu, masumiyeti, her şeyden habersiz oluşu ile tamamen bize bağımlı olan savunmasız canlılardır onlar.

06.09.2018 10:53 | Bebek

3 yaşına basan çocuklar artık el ve parmak hareketlerini kullanarak ve çoğu Kelimeyi yanlış bir şekilde söyleyerek anlaşmaya çalışır. Artık emekleme çağına geçmiş yürümeye/koşmaya başlamış. Saç ve yüz şekli belirlenmiş olan bir çağa gelmiştir.

05.09.2018 10:40 | Bebek

Bebek Arabası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Ergonomik Olması
04.09.2018 10:45 | Bebek

2 yaşındayken bebekler dönüm noktaları oldukça önemlidir. 1 yaşından sonra özgür olmaya başlarken büyüme ye adım atan çocuklar istediklerini yapmaya başlarlar. Buna cevap olarak öfke nöbetleri geçirmeleri veya ağlamaları gibi birçok durum ortaya çıkmaktadır.  Bu ayların tümü gelişim özelliklerini içermektedir.  

03.09.2018 11:10 | Bebek

Nerdeyse hemen hemen her ailede ya sürekli ya da dönem dönem ders çalışma sorunları yaşanıyor. Motive olmakta ve sürekli ders çalıştırılmakta çocuklar bir hayli zorlanıyor.

02.09.2018 11:05 | Bebek

Bebekler Neden Yataklarında Uyumazlar?

Bebekler genellikle anne ve babalarının kollarında uyurlar, beşiğine bırakıldığında uyanır veya kısa bir sürede uyumaktadırlar. Bazı bebekler puset, bebek arabası ve salıncakta yatmayı severler. 

01.09.2018 11:47 | Bebek

Uzmanlar ilk 3 ay, bebek anne ile babanın yattığı odada ama onların yatağında değil ayrı bir beşikte yatmasını tavsiye ediyor. 3-6 ay arasını anne babayı bırakıyorlar ama 6 aydan sonra bebeğiniz kendi odasına geçmesi öneriliyor.


 Peki, Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı? Bebek Odası Mobilyaları Nelerdir?

30.08.2018 16:02 | Bebek

Çocuk büyütmek dünyanın hem çok zevkli, hem zor uğraşları arasında geliyor. Başlı başına sabır gerektiren bir olgu. Bir bebek dünyaya gelince insanların yaşamında kendiliğinden gelişen değişimler yaşanmaya başlıyor.

29.08.2018 00:15 | Bebek

Çocukları bisiklet ile ne kadar çabuk tanıştırırsanız sizler için o kadar iyi olur.  Daha neşeli ve mutlu etmiş olursunuz. Bisiklet ile çocuğu ilgi alanını artırmış olur ve tüm çocuklara hitap edecek şekiller de bisiklet alabilirsiniz.

28.08.2018 11:04 | Bebek

 

 Travel sistem bebek arabaları tamamen bebeğin konforu düşünülerek tasarlanmıştır. Ebeveynler açısından pek ekonomik bulunmasa da bebeğin konforu ve rahatlığı için tercih edilebilmektedir. Ayrıca travel sistem arabaları bünyesinde bir çok aparatı da bulundurmaktadır. Ana kucağı, portbebe ve bağlantı adaptörleri bulundurduğu aparatlar arasındadır.

27.08.2018 12:00 | Bebek

Ev Tipi Ana Kucağı 
Ana Kucağı Nedir ? 
   Bebeklerin kendilerini anne kucağındaymış gibi hissetmesini sağlayan yardımcı araca ana kucağı denmektedir. Böylece anne bebek ilişkisi zarar görmemiş olacaktır.

17.08.2018 10:51 | Bebek

Bisiklet Seçimi

Alacağınız bisikletin ne tür alacağınızı dikkatli seçmelisiniz.

16.08.2018 11:26 | Bebek

Bebek Beşikleri 
Bebek Beşikleri Hakkında
   İlk kez bebek sahibi olan ebeveynler genellikle endişelidirler. Bebekleri için en iyi ve en konforlu imkanları sağlamak amacıyla farklı yollara başvurmaktadırlar.  Öncelikli olarak bebeğin beşiğinin seçimi önemlidir.  Yeni doğan bebeklerde kullanılan bebek beşiğinin konforlu ve güvenli olması büyük bir önem taşımaktadır. Satın alınmadan önce tecrübeli ailelerle irtibata geçilmeli ve tavsiye alınmalıdır. 

15.08.2018 11:13 | Bebek

Sevgili anne ve babalar, sizler için ihtiyaç duyabileceğiniz çeşitli ürünlerden oluşan bir bebek alışverişi listesi hazırladık. Bu ürünler sayesinde bebeğiniz sağlıklı ve huzurlu büyürken sizler de stressiz ve rahat dönemler geçireceksiniz.


Araba Koltuğu


Bebeğinizi bir yerden bir yere götürürken araba koltuğuna bindirerek götürmek çok önemli. Doğduğu andan itibaren araba koltuğu kullanımı özellikle güvenlik açısından önemlidir.

15.08.2018 11:03 | Bebek

Baston puset 
Baston Puset Nedir ? 

   Pek çok ebeveyn ilk kez bebek sahibi olduğunda seyahat etme konusunda sıkıntı yaşamaktadır. Böyle bir durum oluştuğun da başlangıçta bebek arabaları güzel bir çözüm gibi gözükmektedir. Ancak gereğinden fazla yer kaplamaları ve ağır olmaları gibi dezavantajları bulunmaktadır. Çok fonksiyonlu olması ve fazla eşya taşıma özelliklerinin olmasına gerek duyulmuyorsa  baston pusetler seyahat için oldukça uygundur. Hem hafif olmaları hem de katlanabilme özellikleriyle baston pusetler avantajlı olmaktadır. 

13.08.2018 11:44 | Bebek

Yürüteçler Hakkında


Anne bebek kavramları birbiri ile tamamen ilintili olan kavramlardır. Dünyaya gelen her bebek için gereken özeni göstermek asıl olan görevdir.  Ki bir bebeğin sorumluluğunu yerine getirmek için her zaman anne baba olmaya da gerek yoktur. Nitekim bir bebeğin gelişiminde mutlaka olmazsa olmaz, kullanılması gereken ürünler vardır ki bunlara genel olarak bebek gereçleri ismi verilir. 

13.08.2018 11:25 | Bebek

Bebeklerde Ek Gıdaya Geçiş

İlk 6 ay bebeklerimizi anne sütü ile besledik. Ek gıdaya geçişle heyecanlı dönem başlıyor. Çok heyecanlı olduğumuz zaman bebeklerimize erken ek gıda verme isteği duyabiliyoruz. Uzmanlar kesinlikle 6 aydan önce, her şey yolunda gidiyorsa, bebeğimiz sağlıklı besleniyorsa, anne sütü yeterli ise ek gıdaların başlanmasını tavsiye etmiyor.

09.08.2018 13:14 | Bebek

1 yaş bebek gelişimi  


Bebekler bu ayın sonunda çocukluk seviyesine ulaştığı için, artık yürümeyi öğrenmeye ve yavaş yavaş konuşmaya başlayacak. En önemlisi ise ilk yaşına girecek. Bebeğim bu dönemi için sizlere ayrıntılı bir şekilde 12 aylık bebek gelişimi hakkında merak ettiklerinizi açıklayacağım

08.08.2018 12:12 | Bebek

Eyvah emekleye başladık derken hangi ay oldu?

Bebeklerin emekli olma evreleri bebeği çocuk haline geçişinde her dönem farklı olmaktadır. Emekleme dönemleri çocukluğa geçiş dönemlerini belirtmektedir.  Bebeklerin kaçıncı ayda emeklediklerini ve gelişmeye devam ettikleri dönemlerde yer almaktadırlar.   

07.08.2018 12:29 | Bebek

3 Teker Bisiklet Her Çocuğun Hayalidir

İnsan yaşamının en temiz, en masum dönemlerinden bir tanesi hiç şüphe yok ki bebek olduğu dönemdir. Kimi zaman insanların dünyaya geldikleri bu dönemi tam olarak anımsamasa bile anne bebek arasında geçen o süreç bilim insanlarının açıklamalarına göre ileride bebeğin yaşamını son derece ciddi bir biçimde davranış durumuna göre etkilemektedir. O yüzden de aileler bu dönemde koşulları elverdiğince gereken özeni gösterirler. Göstermek durumundadırlar.

06.08.2018 11:18 | Bebek

Bebek Odası Dekorasyonu


Bebeklere ve çocuklara ne kadar görsel ve işitsel zenginlik sunarsak beyine o kadar katkımız olur. Görsel zekâlarını geliştirmek için kullanabileceğiniz bir yöntemden bahsetmek istiyorum. 

06.08.2018 10:57 | Bebek

Oyun Oynamak Ve Önemi

Oyun oynamak eğlence ve yaramazlık olarak düşünülse bile, Çocukların büyümesinde büyük bir önem almaktadır. Oyun oynayan çocuklar karşılıklarına çıktıkları sorunu çözme becerisini geliştirilerek sorunlarından kurtulurlar. Zihinsel, fiziksel, duygusal ve Sosyal Gelişim bakımından Oyun oynamanı geliştirmesi gibi faydası olmaktadır. Çocuklar günlük hayatında Belirli zaman aralığında oyunu oynamaları gerekmektedir. Çocuğunuzun oyuncaklar ile oynarken ona eşlik etmeniz hem aranızdaki etkileşimi güçlendirecek hem de sizin yaptıklarınızı tekrar ederek doğru yolu bulacaktır. Oyun oynamak Çocuğunuza ne gibi faydalar sağlamakta aşağıda öğrene bilirsiniz.

03.08.2018 11:46 | Bebek

Bebek Oto Koltuğu


Bebek Oto Koltuğu Nedir ? 


   Arabası olan anne ve babalar için en önemli ihtiyaçlardan birisi oto bebek koltuğudur. Bebek koltuğunun arabada nasıl yerleştirileceği önemli bir husustur.  Bebek oto koltuğu çocukların ve bebeklerin güvenli bir şekilde seyahat etmelerini sağlamaktadır. 1980’li yıllardan beri kullanılan bebek oto koltuğu yaygın olarak tercih edilmektedir. 
 

02.08.2018 10:17 | Bebek

Mama Sandalyesi Seçimi

Mama sandalyesi çocuğun aslında yemek yemeye başladığı yer. Kendi kendine yemesi, özgür yemesi, sofra kurallarını tanıması, sofrada oturarak yemesi açısından önemli bir araç.
Yemek saatlerinde sadece yemek yenmez; bireyler arasında tüm duygular paylaşılır ve aile içindeki iletişim artar. Özellikle yapılan sohbetler çocukların konuşma gelişimine de olumlu etki yapar.

01.08.2018 10:59 | Bebek

Bebekler Neden Yataklarında Uyumazlar?

Bebekler genellikle anne ve babalarının kollarında uyurlar, beşiğine bırakıldığında uyanır veya kısa bir sürede uyumaktadırlar. Bazı bebekler puset, bebek arabası ve salıncakta yatmayı severler. 
 

31.07.2018 13:21 | Bebek

Bebek Oto Koltuğu ile Yolculuk

   Arabası olan anne ve babalar için en önemli ihtiyaçlardan birisi oto bebek koltuğudur. Bebek koltuğunun arabada nasıl yerleştirileceği önemli bir husustur.  Bebek oto koltuğu çocukların ve bebeklerin güvenli bir şekilde seyahat etmelerini sağlamaktadır. 1980’li yıllardan beri kullanılan bebek oto koltuğu yaygın olarak tercih edilmektedir.

30.07.2018 10:35 | Bebek

Bebek Beşiği Seçimi Ve Dikkat Edilmesi Gerekenler


Özellikle yenidoğan döneminde her ne kadar bebeğimizi istediğimiz kadar kucağımızda tutalım desek te, yeni doğum yapmış annenin de bazı ihtiyaçları var ve annenin de dinlenmeye ihtiyacı var.
O yüzden bizim önerimiz özellikle gündüz uykularında siz yorgun hissettiğinizde bebeğinizi yatağa koyarak kucağınızı dinlendiriyor olmanız. Bu “Yatağa alışsın, aman kucağa alışır” korkusuyla değil, annenin de kendi sistemini biraz dinlendirmesi için oldukça önemlidir.
 

27.07.2018 11:03 | Bebek

Oyun Oynamak Ve Önemi

Oyun oynamak eğlence ve yaramazlık olarak düşünülse bile, Çocukların büyümesinde büyük bir önem almaktadır. Oyun oynayan çocuklar karşılıklarına çıktıkları sorunu çözme becerisini geliştirilerek sorunlarından kurtulurlar. 

26.07.2018 10:50 | Bebek

Yazın Çocukların Bisiklet Kullanması Ve Fiziksel Gelişimlerine Katkısı

Son birkaç yılda gençlerin depresyonun büyük bir derecede arttığı görülmektedir. Çocuklar ve gençler kendi hayatlarında zorlu durumlar karşısında başa çıkamamaktadırlar.
 

25.07.2018 10:12 | Bebek

Bebek hazırlığı yaparken faydasını göreceğiniz birkaç çeşit eşyalar:

  1. Görüntülü kamera makinesi veya telsiz
  2. Bebeklere uygun küvetler...

 

24.07.2018 11:38 | Bebek
Çok zevkli ama bir o kadar da zorlu bir uğraştır bebek yetiştirmek.  O yüzden de erkeklerden daha çok emek veren annelerdir ki anne bebek ilişkisi yıllar sonra bile konuşmalara konu olan bir olgudur. Tamamı emek ve koşulsuz sevgi üzerine kurulan bu bağda anneler çok ciddi emek verirler. Özellikle beslenme dönemi çok da kolay olmayan bir dönemdir ve bebeğin yaptığı bilinçsiz hareketler kimi zaman ebeveynleri zorlamaktadır.
23.07.2018 12:51 | Bebek
Ailelerin evlatları için ve bebeklik dönemlerinde sevindirebilmeleri için ayrıca bakıma muhtaç ve savunmasız durumundadırlar. Emekleme döneminden sonra yürümeyi anne ve babasını zor durumda bırakmamaları haline geldikleri için sakinlik bu dönemde yaptıkları en önemli gayretleridir.  Bebek gözle görülür şeylere dokunmak istediği için kolaylık sağlanması için yürümeye yardımcı olacak yürüteç almak alınmalıdır.  Bebeklerinde kendilerini daha rahat hissedebilecekleri ve hareketlerinin kolaylaşır.
 
11.07.2018 11:02 | Bebek

Bebek Arabası Çeşitleri

 

 Bebek arabası özellikle küçük bebeği ve çocuğu olanlar için oldukça kullanışlı ve hayatınızı kolaylaştıran bir üründür. Çocuğunuz gün ve gün kilo alarak taşınamayacak kadar ağırlaşabilir. Dışarıda yapacağınız günlük işlerinizi kısıtlayabilir.Bizce bebek arabası hafif ve kullanışlı olmalı.

10.07.2018 11:07 | Bebek

Baston Bebek Arabası Neden Tercih Edilmeli ?

 Çocukların rahatlığı için düşünülmüş ve annelere oldukça rahatlık sağlayan bebek arabalarında baston bebek arabası en çok tercih edilen arabalardan birisidir.  

09.07.2018 12:04 | Bebek

Renklerin Işıltısının Bebekler Üzerindeki İnanılmaz Etkisi

      Her rengin hem yetişkinler hem de çocuklar üzerinde farklı etkisi olduğu bilim insanları tarafından kanıtlanmıştır.İç mimarlar, psikologlar veya sanatçılar gibi birçok meslek dalından çalışanlar bu nedenle renkleri kullanırlar.

06.07.2018 23:27 | Bebek

Çocuk Gelişiminde Bisikletin Önemi

Çocuk Ve Bisiklet

   Bisiklet sürmek her yaşa sahip olan bireylerin yapmaktan zevk aldığı bir spordur. Küçük yaşlarda bisiklet sürmeyi öğrenen bireylerin kişisel gelişimleri olumlu yönde gelişmektedir. Bisiklete binerek oturdukları çevreyi daha iyi tanıma imkanı bulan çocuklar daha küçük yaşlardan özgüven eksikliği durumunu yenmeyi başarmaktadırlar.

06.07.2018 17:59 | Bebek

Çocuk Gelişimi İçin Faydalı Oyuncaklar

Eğitici Oyuncakların Çocuk Gelişimine Etkisi

  Çocuklar küçük yaşlardan itibaren oyuncaklarla tanışıp kendi hayal dünyalarıyla özdeşleştirmektedirler. Bu bağlamda oyuncaklar çocukların hayal dünyalarını geliştirmeleri açısından oldukça önemlidir. Bundan dolayı piyasada bulunan çok çeşitli oyuncaklardan çocuğun gelişimine faydalı olanlar seçilmelidir. Çocuğun zekasını, duyularını geliştirmesini ve hayal gücünü zenginleştirmesi oyun oynarken kullandığı oyuncaklarla yaratıcılığına yön vermesine bağlıdır.  Ruhsal, dil, bedensel ve sosyal gelişimine destek veren oyuncaklar ebeveynler tarafından özenle seçilmelidir. Özellikle erken çocukluk dönemine girildiğinde yeni kavramlar oluşturmak simgeleri algılamak ve kullanmak gibi bilişsel becerileri, gelişimleri desteklemek amacıyla eğitici oyuncakların kullanılması önerilmektedir. Uzmanların çocuk ve oyuncak arasındaki ilişkiyi anlatan görüşleri dikkate alınmalıdır.

03.07.2018 18:07 | Bebek

Unutulmayan Hediyelerden Biri Bisiklet

Her yaştan birey için hediye oldukça önemlidir. Sevdiklerinin kendilerini düşüp aldığı hediyeler paha biçilmez olmaktadır. Özellikle çocukluk zamanlarımızda alınan hediyeler hayatımızda unutamayacağımız anlardan birisidir.  Hemen hemen her çocuğun hayali bir bisiklete sahip olmaktır. Böylece bisiklete binerek sınırlarla çizili olan çevremizi genişletebilecek ve yeni ufuklara yol açabileceğimizi düşünmüş oluruz. Özellikle doğum günleri ve karne günlerinde alınan hediyelerden birisi olan bisiklet havalara uçmamızı sağlayan etkenlerden birisidir. İlk defa alınan bisiklet hiçbir zaman unutulmaz. Çocukluk yıllarımızda bisikletin anlamı bizim için özgürlük demektir. Ailelerimizden ayrı olarak ufak da olsa yolculuk yapma imkanı buluyor olmamız bizi mutlu eder. Bunun içindir ki bisikletlerin yeri he zaman ayrıdır. Hele ki yıllar geçtikten sonra hediye edilen bisiklet bizi çocukluk yıllarımıza götürür.  Yürüteç kullanarak başlayan serüvenimizin bisikletle birlikte devam etmesi bizi gençlik yıllarına daha özgüvenli bir şekilde hazırlar.

 

 

27.06.2018 13:22 | Bebek

Yazlıkta Salıncak 

 

 Yazın tatile çıkacaklar ve çocukları ile evlerinin yazlıklarının bahçelerinde tatil keyfi yapmak isteyenler için çocuklarında eğlenmelerinde katkı sağlayacak yazlık ve bahçe salıncakları ile ailece bahçede ve yazlığınızda bahçenizde otururken keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Uygun salıncak modelleri çeşitlerinden istediğiniz ürünü alarak bahçe ve yazlığınıza koyarak huzurlu ve eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.  

 

 

 

 

27.06.2018 13:17 | Bebek

Yazlık Bebek Arabası

Bebek Arabasının Faydaları

   Bebeği olan aileler için en önemli konu bir yere gidilirken bebeği güvenli bir şekilde taşımaktır. Bunun için genellikle kullanılan iki seçenek vardır. Bunlardan ilki kucakta taşımak diğeri ise bebek arabası kullanmaktır. Bebek altı aylık olana kadar kucakta taşımak mantıklı bir seçenek olabilir. Ancak tam olarak gelişmediği için sürekli yatar pozisyonda olması gerekmektedir. Bu yüzden ebeveynler zorlanabilir. 6. Aydan sonra bebek kilo almaya devam ettiği için ağırlaşmaya başlar. Uzun mesafesi bulunan gezilerde ebeveynler için bu durum zor olmaktadır.  En mantıklı seçenek bebek arabası olmaktadır. Bebek 3-4 yaşlarına gelinceye kadar aileler için bebek arabaları vazgeçilmez olmaktadır.  Çeşitli özelliklerde bulunan bebek arabaları ailelerin taleplerine göre üretilmektedir. İkiz veya üçüz olanlar için de bebek arabaları bulunmaktadır. Mevsim şartları ve bebeğin konforu dikkate alınması gereken başlıca konulardır.  Bunlara bağlı olarak birçok farklı türde bebek arabası mevcuttur. Aileler satın alırken özellikle kullanım amacına dikkat etmelidirler. Gerekirse tecrübeli olan aile bireylerinden tavsiyeler alınmalıdır.  Bu durum uzun vadede ailelerin işine yarayabilir.

27.06.2018 13:08 | Bebek

           Yazın Tercih Edilen Bebek Arabaları 

 

  Bebek arabalarına çocuğunuz biraz daha büyüdüğünde ihtiyacınız olacaktır. Hem yazın hem de kışın kullanılan bebek arabası çeşitleri bulunmaktadır. Yazın daha kolay taşınır modelleri seçerek taşıma ve katlama kolaylığı açısından daha hafif modelleri tercih edebilirsiniz.

  

Baston Araba Çeşitleri 

 

 En fazla rağbet gören arabalardan biridir. Hem katlama kolaylığı hem de çok fazla yer kaplamadığından dolayı baston arabalar anneler için en revaçta olan bebek arabasıdır. 

 

 

27.06.2018 12:57 | Bebek

     Yazın En Çok Tercih Edilen Bebek Ürünleri 

 

 Yazın gelmesi ile birlikte ebeveynler alışveriş için kesenin ağzını açamaya başladı. Yazın gerekli olan bebeğinizin ihtiyaçlarını karşılamada en çok giyim ürünleri olmak üzere bebekler için yazlık ince kıyafetler sipariş ederek ya da mağaza mağaza dolaşarak gardıroplarını yenilemektedirler. Bebeklerde büyükler gibi sıcak havadan etkilenebilirler. O yüzden ince tulumlar bebek zıbınları bir hayli ihtiyaç duyulan yazlık ürünlerdendir.  

 

 

27.06.2018 12:50 | Bebek

Tatile Giderken Çocuklarımızın Güvenliği İçin Otokoltuğu Seçimi

     Otomobille giderken her an bir kazayla karşılaşma riskimiz bulunmaktadır.  Bir de arabada bebek ya da çocuk varsa bu risk daha da artmaktadır. Bu nedenle eğer çocuğunuz ile yolculuk yapacaksanız fazladan birçok önlem almanız gerekir. Bunların en başında da otokoltuğu seçimi gelmektedir. İster kısa, ister uzun olsun, çocuklarımızla yapacağımız bütün yolculuklara, rahatı ve güvenliği için onları otokoltuğu olmadan çıkartmamalıyız.

 

27.06.2018 12:41 | Bebek

Bisiklet Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Bisiklet Hangi Amaçlarla Kullanılır ?

Bir çok insanın severek yaptığı spor egzersizlerinden birisi de bisiklet sürmektir. Her yaşa hitap eden bu egzersiz hem günlük hayatın stresinden uzaklaştırıp hem de fiziksel sağlığı olumlu yönde etkilemektedir. Ancak bisiklet alırken dikkat edilmesi gereken bazı  noktalar vardır. Öncelikli olarak hangi amaçla kullanılacağı bilinmelidir. Bunun sebebi  piyasa da farklı özellikler de bir çok bisikletin olmasındandır.  Yarış yapmak isteyenler, sağlık amacıyla kullananlar, şehir içinde gezintiye çıkmak isteyenler, uzun yol mesafesi kat edenler, yüksek rakıma sahip alanlardan süratle inmek isteyenler ve zor arazi şartlarında yüksek hızlarda sürmek isteyenler gibi çok farklı amaçlarda bisiklet kullanıcıları vardır.  Bunların yanında şehir içinde kısa mesafelerde toplu taşıma araçlarını kullanmak yerine tercih edenler ve akrobatik hareketler yaparak görsel bir şölen sergilemek isteyenler de bulunmaktadır. Bu durumda farklı özelliklere sahip bisikletlerin piyasa da bulunması doğaldır. Kullanıcı öncellikle amacını belirledikten sonra uygun özelliklere sahip bisikleti satın almalıdır.

 

 

 

27.06.2018 12:31 | Bebek

Anneler Anadizi Kullanımının Rahatlığını Keşfedin

     Annelerin daha çok tercih ettiği Anadizi, bebeklerin anne kucağındaymış gibi rahat etmesini sağlayan yardımcı bir üründür. Halk arasında ana kucağı olarak da adlandırılan bu destekleyici ürün, anne ve babaların işlerini kolaylaştırarak, bebekle daha fazla vakit geçirilmesine yardımcı olmaktadır. Bebeği taşırken kullandığımız Anadizini doğru seçtiğimiz takdirde hem rahat eder, hem de zamandan kazanırız.

 

27.06.2018 12:17 | Bebek

Ailelerin Yeni Gözdesi İkisi Bir Arada Mama Sandalyesi

     Bebeklerinin ek gıdalarla beslenmeye başlamasından itibaren, ailelerin dört yaşına kadar kullanabilecekleri mama sandalyesine ihtiyaçları vardır. Bebeğin beslenme alışkanlığı kazanmasının yanında, el, göz ve ağız işlevlerinin de sağlanması ailelerin bu ürünü tercih etme sebebidir. Bebeklere aileleri ile birlikte sofrada oturma imkânı veren mama sandalyesi, gelişen teknolojiyle birlikte hem yerden, hem de paradan tasarruf sağlanması amacıyla yeni bir şekilde tasarlanmıştır. Çocuklara en sevdiği salıncakla birleştirilerek, eğlenceli bir şekilde kendi kendine yemek yemeyi öğretmektedir.

 

12.06.2018 13:28 | Bebek

Salıncak Modelleri

 

Bebekler için salıncak modelleri birçok farklı şekilde karşımıza çıkmakta. Ancak özellikle bebek için alacağınız bir salıncakta sizlerin de göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Salıncak modelleri elbette ki özellikle renkleri veyahutta şekilleri ile daha cazip görünüyor olabilir. Ancak özellikle bebeğin yaşamında ilk 6 ayında en yararlı parçalardan biri olarak karşımıza çıkan salıncak modelleri arasında seçimleri gerçekleştirirken dikkat etmemiz gereken kriterler olduğunu ve dikkatli bir şekilde bunların gözden geçirilmesi gerektiğini bilmek gerekir. Özellikle bebek gelişmeleri de göz önünde bulundurulduğunda daha doğru ve daha iyi şekilde hareket etme şansına sahip olabilirsiniz.

 

 

                              

 

12.06.2018 13:21 | Bebek

Oyuncak Seçimi

 

Oyuncak seçimi özellikle son yıllarda gerçekten de çok önemli bir hal almış bulunuyor. Bebeklerin oynayacağı oyuncakların sağlıksız bir şekilde onlara sunulması ve çocukların da özellikle bebeklik çağlarında oyuncakları ağıza götürme gibi bir alışkanlıkları olduğu da göz önünde bulundurulursa oyuncak seçimi ne kadar önemli bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Bu anlamda almış olduğunuz oyuncaklarda oyuncak seçimi yaparken öncelikli olarak bakmanız gereken konu çocuğa verilmiş olan bu tip şeylerin daha sağlıklı olmasıdır. Ayrıca bebek gelişimi de göz önünde bulundurulmaktadır. Herhangi bir oyuncağın seçileceği zaman bebeklik çağındaki oyuncakları ayrı ancak 3 yaşında veya 4 yaşında bir çocuğun oynayabileceği zeka gelişimine fayda sağlayabilecek oyuncaklar farklı şekilde sizlerle buluşturmaktadır. Bu anlamda sizler de seçimlerinizi yaparken farklı noktaları göz önünde bulundurmanız gerekir.

 

 

 

 

                                        

 

12.06.2018 13:09 | Bebek

Oto Koltuğu

 

Oto koltuğu günümüzde özellikle bebeklerine değer veren ebeveynler için çok büyük önem arz etmekte. Özellikle evlerinde araba varsa veya sıkça kullanılıyorsa bu durumda oto koltuğu ve önemli bir şekilde kullanılmakta. Hatta bu tip kullanımları yapmayanlara da çeşitli cezalar uygulanmaktadır. Ancak bunları alırken de elbette ki çocuğun güvenliği ve konforu da göz önünde bulundurulmalı ve tercihler bu tiplere göre yapılmalıdır. Oto koltuğu konusunda son zamanlarda yapılan gelişmiş sistemler sayesinde çocuk ve gelişimi olumsuz bir şekilde etkilenmemektedir. Bilakis daha iyi niyetli bir yolculuk sağlanmaktadır. Bu anlamda tercihler yapılırken bebek arabası kadar dikkat edilmesi gereken ve özen gösterilmesi gereken bir nokta olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

 

 

                                                                     

 

12.06.2018 13:06 | Bebek

Mama Sandalyesi

 

Mama sandalyesi seçerken ebeveynler özellikle 4 ve 6. aylardan sonra kullanacağı tercihlerde dikkatli şekilde hareket etmektedir. Özellikle çocukların mama sandalyesi kullanımı ağırlıklı olarak 6. aydan itibaren başlamaktadır. Elbette çocukların bunu 2 yaşına kadar kullandığı hatta 3 yaşına kadar kullandığı da düşünülürse bu durumda çok ayrıntılı şekilde dikkat edilmesi gerektiği aşikârdır. Mama sandalyesi seçimi bu anlamda ailelerin dikkat etmesi gereken ve özen göstermesi gereken bir durum olarak karşımızda bulunmaktadır. Tercihlerinizi gerçekleştirirken bu bağlamda sizler de bebek açısından daha rahat ve daha kontrollü bir şekilde kullanımı düşünmeniz gerekir. Aynı zamanda en önemli hususlardan bir tanesi de hiç kuşku yok ki çocuğun güvenliği olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

 

 

 

 

                                           

 

12.06.2018 13:01 | Bebek

Hamak Beşikler

 

Hamak beşikler özellikle son yıllarda daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Bunun sebebi aslında özellikle uzman görüşlerinin de olumlu olmasından kaynaklanmaktadır. Hamak beşikler sadece sizlerin rüyalarını süslemesi aynı zamanda da bebeklerinizin de rüyalarını süslemektedir. Bilindiği gibi her ebeveyn aslında yaz tatilinde şöyle bir hamağın üzerine uzanarak rüzgarın hafifçe üzerinden geçmesini istemektedir. İşte hamak beşikler de çocuğunuza bu fırsatı erken zamanda sunma şansına sahip olursunuz. Elbette ki beşikler ile alakalı olarak ilk başta bebek doğum zamanında yani ilk aylarında gereksiz olduğunu da düşünebilirsiniz. Oysa ki çocuğun omurgasının desteklenmesi ve rahatlık konfor ile birlikte çocuğun daha rahat bir ortamda olması çok büyük önem arz etmektedir. Bu anlamda sizler de tercihlerinizi gerçekleştirirken dikkatli hareket ettikten sonra herhangi bir sıkıntı olmadan istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

                                                                      

 

12.06.2018 12:56 | Bebek

Ev Salıncağı

 

Ev salıncağı denildiğinde özellikle çocuklar için bunların alınması aslında dikkat edilmesi gereken özellikler ile araştırılmaktadır. Herhangi bir bebeğin gelişimini de özen göstermek açısından ebeveynler dikkat etmektedir. Ev salıncağı aynı zamanda da uzmanlar tarafından da aslında kullanımı tavsiye edilen ancak gece ve öğren uykularında kesinlikle kullanılmaması gerektiği söylenen bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Ev salıncağı alınırken elbette ki güvenlik ve çocuğun rahatı öncelikli olarak gelmektedir. Ancak ebeveyn elbette ki bu tarz şeylerde özellikle dikkat ettiği nokta ise hiç kuşku yok ki ağırlıklı olarak renkleri ve modelleri üzerinedir. Erkekler için belirli renkler tercih etmek kız çocuklar için belirli renkler tercih etmek özellikle bebek için heyecanlanma normalde önemli gibi de görülmektedir. Ancak taşınabilirliği ve güvenliği gibi noktalara da dikkat etmek gerekir.

 

12.06.2018 12:51 | Bebek

En İyi Bebek Arabası

En iyi bebek arabası denildiğinde aslında çocuklarınızın konforu öncelikli olarak gelmektedir. Elbette ki ebeveyn özellikle bebek haberini almasından itibaren çocukları için çeşitli hazırlıklar yapmaya başlar. Bunların arasında beşiklerin alınması çeşitli oyuncaklar arasından seçimlerin yapılması aynı zamanda bazen mama sandalyesine kadar giden heyecanlı süreçte çeşitli eşyaların alınması gibi durumlar söz konusu olmaktadır. En iyi bebek arabası sizlerin çocuklarınızın aslında Hem güvenliğini hem de konforlu düşünen bebek arabaları olarak karşımıza çıkmaktadır. En iyi bebek arabası denildiğinde aslında sizlerin yaşadığınız ortam bile çok büyük önem taşımaktadır ve sizler de bu yüzden dolayı bu tarzda seçimlerinizi gerçekleştirirken dikkat etmeniz gereken özel noktalar olduğunu bilmelisiniz. Böylece daha rahat ve kontrollü bir şekilde istediğiniz sonuçları alma şansına sahip olursunuz. Aksi takdirde çocuğunuz için her ne kadar iyi bir şey seçmeye çalıştığınızda istediğiniz sonuçları ulaşamıyor olabilirsiniz.

 

12.06.2018 12:39 | Bebek

En Hafif Bebek Arabası

 

En hafif bebek arabası denildiğinde karşımıza birçok seçenek çıkar. Oysa ki özellikle ebeveynlerin dikkat ettiği ağır bebek arabalarıdır. Bebek arabalarının içerisinde seçimi yaparken en hafif bebek arabası seçimi yapmak sizler için çok daha büyük bir avantaj olacaktır. En hafif bebek arabası tercihini sayesinde daha rahat şekilde hareket edebilirsiniz. Bebek arabaları çocuğun güvenliğini daha fazla sağlayacak diye bir durum söz konusu değildir. Yıllardır kullanılan baston tipteki bebek arabaları aynı zamanda hafif bebek arabası tercihleri arasında öncelikli olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu anlamda bebek arabası seçerken aslında sadece ağırlığı veya hafifliğinden önce dikkat etmeniz gereken noktalar çok daha farklıdır. Güvenliği aynı zamanda rahatlığı ve konforu çok büyük önem arz etmektedir.

 

12.06.2018 12:31 | Bebek

Eğitici Oyuncakların Önemi

 

Eğitici oyuncakların önemi bilimsel olarak da bizlere sunulmuş bulunmaktadır. Son yıllarda bu şekilde yatırım yapan oyuncak firmaları daha eğitici sistemlerle çocukların gelişimine katkıda bulunmaya gayret göstermektedir. Burada önemli olan şey eğitici oyuncakların önemi kadar aynı zamanda da doğru zamanda çocuklarda buluşturulmasıdır. 3 yaşındaki bir çocuğun oynayacağı oyuncağı daha küçük yaştaki bir çocuğa verildiğinde bu durumda kendisine zarar verebilir. Hatta oyuncak çok fazla detay içerdiği için oyuncaktan sıkılabilir. Bunun yanı sıra ilerleyen dönemde bu tip bir işlem yapmaktan da uzak durabilir. Bu yüzden eğitici oyuncakların önemi kadar aslında ne zaman verileceği ve nasıl verileceği konuları da büyük bir önem arz etmektedir. Bu anlamda oyuncak seçimi sırasında özellikle oyuncaklarla birlikte sizlere verilmiş olan bilgilere çok dikkat etmeniz ve buna göre hareket etmeniz gerekmektedir. Bu arada bebek ve çocukların gelişimlerine katkı sağlayacağı gibi aynı zamanda fazla şekilde gerek fiziksel gerekse zihinsel olarak yorumları çocukların gelişimini olumsuz yönde etkileyebilecektir.

 

05.06.2018 17:13 | Bebek

Çocuk Bisiklet Modelleri

Çocuk bisiklet modelleri arasında insan gerçekten de bocalamaktadır. Özellikle herhangi bir tercih üzerinden gitmek gerçekten bazen zor olabilmektedir. Bu anlamda çocuk bisiklet modelleri denildiğinde karşımıza çıkan modeller arasından sizler de tercihinizde bulunabilirsiniz. Hiç kuşku yok ki özellikle ebeveynlerin çocuklar için istediği her şeyin en iyisini yapabilmektir. Bir bebek arabası tercih ederken nasıl dikkatli şekilde hareket etmek gerekiyorsa bisikletler konusunda da bu şekilde dikkatli hareket etmek gerekir. Çocuk bisiklet modelleri arasında bulunan seçenekler içinde asıl önemli olan şey aslında çocuğun güvenli bir şekilde bu işlemi gerçekleştirip gerçekleştiremediğidir. Bunları göz önünde bulundurarak özellikle seçimlerinizi yaparken dikkatli şekilde hareket etmek gerekmektedir. Bu sayede sizler de daha iyi ve sakin şekilde istediğiniz sonuçlar alabilirsiniz.

05.06.2018 17:07 | Bebek

Bisiklet Fiyatları

Bisiklet fiyatları denildiğinde aslında karşımıza birçok farklı fiyat seçeneği çıkmaktadır. Çocuklar için bu tarzda bisikletlerin aranması sırasında en önemli olan şey çocukların güvenliğidir. Aynı zamanda da oturulan kısımlarında özellikle daha rahat ve konforlu bir şekilde olmaları gerekmektedir. Bisiklet fiyatları konusunda aslında burada karşımıza çıkan güvenlikleri ve işlemleri çok iyi bir şekilde ölçü tutmanız gerekmektedir. Bisiklet fiyatları elbette ki değişiklik göstermektedir. Ancak genel anlamda çok yüksek fiyatlarla karşımıza çıkmaz. Bu da rahat bir şekilde alabilmeniz açısından önemli bir farklılık oluşturacaktır. Sizler de bu yüzden bisiklet seçerken birçok noktaya dikkat ederek böylece sonuçlara ulaşabilirsiniz.

 

05.06.2018 17:02 | Bebek

Bebek Yürüteç

 

Bebek yürüteç seçimi özellikle ebeveynlerin üzerinde durduğu konulardan bir tanesi uzmanlarda aslında birçok değerlendirme ile farklı şekillerde karşımıza çıkıyor. Bu anlamda sizler de bebek yürüteç seçimleri sırasında dikkatli hareket etmeli ve özellikle çocuğun gelişimi açısından olumsuzluk oluşturmayacak şekilde yürüteçleri tercih etmelisiniz. Özellikle yürüteçlerin aslında yürüme konusunda yardımcı oldukları belirtilmesine rağmen aynı zamanda karşıt görüşler de gecikmeye sebep verdiğini ve bu yüzden dolayı bebek yürüteç sistemlerinin tamamen yanlış bir sistem olduğunu söylemektedir. Oysa ki bebek gelişimi ile ilgili olarak uzmanlar kesinlikle yürüteçlerin kullanılmasının daha avantajlı sonuçlar verdiği konusunda hem fikir olmuşlar ve bunu sunmuşlardır.

 

05.06.2018 16:58 | Bebek

Bebek Salıncak Modelleri

 

Bebek salıncak modelleri denilince elbette ki akla öncelikli olarak farklı renkler ve desenler gelmektedir. Oysa ki bebek salıncak modelleri arasında asıl önemli olan noktalar güvenlik ve seçimleri sırasında dikkat etmeniz gereken hususlardır. Öncelikli olarak şunu söylemek gerekir ki emniyetli bir şekilde yatış pozisyonu olması aynı zamanda da yatmış olduğu kumaşın tamamen pamuk ve iç kısmının sünger elyafı ile olmasıdır. Çok daha sağlıklı ve rahat bir yatış şekli sunacaktır. Çocuğun vücudunun gelişimi açısından da bu gerçekten önemlidir. Bebek salıncak modelleri arasında olan birçok farklı model hakkında uzmanların görüşü gece uykusu ve öğlen uykusu için çok fazla tercih edilmemesi gerektiğidir. Salıncak seçerken dikkat etmeniz gereken öncelikli olan iş güvenliği nedir. Nasıl bebek arabası için seçimlerde emniyet kemerleri ön plana çıkıyorsa aynı şekilde salıncaklar için de buna dikkat etmek gerekir.

 

05.06.2018 16:25 | Bebek

Bebek Pusetleri

Bebek pusetleri seçiminde her ebeveyn en iyisini seçmek ve çocuğunun da daha rahat bir şekilde hareket etmesini istemektedir. Oysa ki bebek pusetleri konusunda günümüzde birçok fazla seçenek karşımıza çıkmaktadır. Sizler de özellikle pusetlerinizi seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar olduğunu bilmeniz gerekir. Bebeklerin daha rahat bir şekilde hareket etmesi aynı zamanda güvenliği ve sağlık açısından dikkat edilmesi gereken aslında o kadar fazla şey vardır ki aynı zamanda da sizlerin nasıl bir ortamda gezilecek çünkü bebek pusetleri konusunda önemli noktalardan bir tanesi de tekerlekli kısmıdır. Tekerleklerinin kuvvetli mi olacak yoksa rahat bir hareket mekanizmasına mı sakin sahip olması gerekiyor bunları bilmek gerekir. Bebek arabası modelleri arasında bu anlamda sizlere birçok farklı model sunulur ve bunların içerisinden sizlerin tercih etmeniz çok büyük önem arz etmektedir.

 

05.06.2018 16:21 | Bebek

Bebek Puset Modelleri

Bebek puset modelleri son zamanlarda hızlı bir şekilde artmakta ve değişmektedir. Bunların arasında baston modellerinden, Travel sistem modellerine kadar birçok farklı seçenek karşımıza çıkar. Bebek puset modelleri arasında sizler seçimlerinizi yaparken öncelikli olarak dikkat etmemiz gereken nasıl biri ortamda kullanacağınızı çünkü pusetlerin tekerlekli kısımlarını eğer çok fazla çakıl ve çukur olan bir bölgede kullanacaksanız daha büyük olması sizler için daha sağlıklıdır. Bebek puset modelleri arasında önemli noktalardan bir tanesi çocuğun konforu ve rahatı olarak geçmekte ve bunlara da dikkat ederek seçimlerinizi yapmanız gerekmektedir. Bu anlamda özellikle ebeveynlerin yeni bir şekilde puset alacağınız durumlarda dikkat etmesi gereken birçok nokta karşımıza çıkmaktadır. Sizler de puset modelleri konusunda bu anlamda ince eleyip sık dokumak durumunda kalırsınız.

 

01.06.2018 17:50 | Bebek

Bebek Oyuncakları Seçimi

 

Bebek oyuncakları seçimi denildiği zaman gerçekten de karşımıza birçok farklı seçenek çıkmakta ancak çocuklar için hangisini seçmek lazım. Aynı zamanda da hangisi daha sağlıklıdır gibi sorular ebeveynlerin kafasını bulandırmaktadır. Özellikle bebek oyuncakları seçimi konusunda hiç kuşku yok ki elbette ki oyuncakların sağlıklı bir şekilde olması çok büyük önem arz etmektedir. Ayrıca seçim yaparken çocuklar ve bebekler yeni yaş arasındaki farklar konusunda dikkatli hareket etmek gerekmektedir. Bebek oyuncakları seçimi denildiğinde çok basit gibi gözükse de aslında bir çok detayı olduğunu bilmek ve buna göre seçimlerin yapılması gerektiğini bilmek gerekir. Örneğin kendi fiziğine göre daha büyük bir oyuncak seçtiğinizde çocuk fiziksel olarak gelişimi konusunda sıkıntı yaşayabilecek bir bunları göz önünde bulundurarak özellikle oyuncak seçiminde dikkatli şekilde hareket etmek gerekir.

 

01.06.2018 17:45 | Bebek

Bebek Oto Koltuğu

Bebek oto koltuğu alacağınız zaman elbette ki bu setlerin özellikle koltuklara rahat bir şekilde monte edilmesi çok büyük bir önem taşımaktadır. Bebek oto koltuğu çocuklarınızın rahat bir şekilde yolculuk etmesini sağlayacağı gibi aynı zamanda araba kullanan ailelerin kurtarıcı görevini görmektedir. Günümüzde artık çocukların özellikle uygun oto koltuklarında taşınmaması ve arabada çocukların boşta bulunması sebebiyle trafik cezaları da yapılabilmektedir. Bebek oto koltuğu ama çok büyük önem arz etmektedir. Aynı şekilde bebek arabası alır gibi de dikkatli seçimleri olduğunu bilmek gerekir. Bu konuda sizlere verilen gerekli bilgileri anlatmaya çalışalım.

                                                                                                                               

 

31.05.2018 17:26 | Bebek

Bebek Hamak

 

Bebek hamak denildiğinde aslında burada seçimden önce beşik mantığında çalıştığını bilmek gerekir. Kullanım kolaylığının yanı sıra aynı zamanda da sağlık ölçülerine dikkat ettiğimiz birliklerle ilgili olarak elbetteki bebek hamak seçerken de dikkatli bir şekilde hareket etmek gerekir. Aslında özellikle bebeklik dönemi için çok mecburi bir ihtiyaç görünmemektedir. Ancak ilk aylardan itibaren bu tarzda kullanımlar önemlidir. Özellikle bebeklerin eline alacak olan ebeveynler için de dikkatli şekilde hareket etmek büyük önem arz etmektedir. Bebek hamak tercihleri içerisinde elbette ki bir anda yeni doğan bir bebeğe bunların içerisinde yatırmayabilirsiniz. Ancak güvenliğine dikkat etmek ve seçimleri buna göre gerçekleştirmek gerçekten de çok önemlidir. Sepet tarzında olanları olduğu gibi özellikle tam anlamıyla hamak tarzında da bulunanlar olmaktadır. Bu anlamda bebek için tercihlerinizi dikkatli bir şekilde hareketinin hareket etmeniz gerekir.

 

29.05.2018 16:24 | Bebek

Bebek Beşik Modelleri

 

Bebek beşik modelleri farklı stil ve çeşitlerde sizlere ulaşmaktadır. Bebeğinizin uyku düzeninin normalde olmasını istiyorsanız bu durumda çocukların rahat bir ortamda uyuması gerekmektedir. Bu anlamda bebek beşik modelleri arasından tercihlerinizi yaparken kullanım kolaylığına sağlık ölçütlerinin aynı zamanda güvenliğine kadar dikkat etmek gerekir. Farklı beşik modellerini arasından tercihinizi yaparken bu anlamda özenli bir şekilde davranmalısınız. Bebek beşik modelleri günümüzde elbette ki tasarım olarak da değişiklikler göstermektedir. Ancak mantık olarak her zaman aynı tipte ürünlere ulaşabilirsiniz. Bebek beşik tercihlerinin arasında olan modelleri ve arasından yapmanız gereken seçim kriterleri konusunda bilgi vermeye çalışalım.

 

29.05.2018 16:18 | Bebek

Bebek Beşik Fiyatları

Bebek beşik fiyatları elbette ki şeklinden dizaynına, tasarımına veya iç dinamiklerine göre değişiklikler göstermektedir. Bu yüzden de özellikle sizler de seçimlerinizi gerçekleştirirken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Bebek beşik fiyatları konusunda aslında çok geniş bir yelpaze bulunmaktadır. Yani sizler de gördüğünüz zaman bunu daha net bir şekilde anlayacaksınız. Bu anlamda bebek beşik fiyatları konusunda farklı fiyatları ve seçenekleri üzerinden hareket edebilirsiniz. Asıl önemli olan şey bebek beşik seçerken nelere dikkat etmeniz konusudur. Çünkü çocuklarımızın ilk olarak doğumundan itibaren birkaç yıl boyunca yatacakları yerin konforlu olması sağlığının düşünülmesi aynı zamanda sizlerin rahat ulaşım açısından daha doğru sonuçlar verilmesi çok büyük önem arz etmektedir.

                                                         

 

29.05.2018 16:02 | Bebek

Bebek Arabası Modelleri

Bebek arabası modelleri özellikle ebeveynlerin ilk bebek sahibi olacaklarını haberini aldıktan sonra en çok baktıkları ve inceledikleri eşyalardan biri. Elbette ki birçok farklı bebek arabası modelleri karşımıza çıkmakta. Günümüz şartlarında teknoloji geliştikçe de çocuklara daha rahat ve daha kolay bir kullanımla sunuluyor. Eskiden ağırlıklı olarak baston tip denilen ve ikiye katlanabilen modeller bulunurken günümüzde artık araç koltuklarını da kullanılabilmesi açısından Travel sistem denilen farklı modeller bulunuyor. Bu yüzden bebek arabası modelleri birçok farklı çeşitle sizlere sunuluyor. Aslında burada seçimlerini yapan ebeveynlerin doğru bir seçim yapması açısından konfordan güvenliği aynı zamanda da kullanım kolaylığından çocukların görüş açıları ve pozisyonlarına kadar her şeyi çok dikkat etmek gerekiyor. Bu anlamda bebek arabası tercihlerinde bir çok önemli ve dikkat edilmesi gereken husus olduğunu bilmek gerekiyor.

 

 

29.05.2018 15:16 | Bebek

Bebek Arabası Fiyatları

Bebek arabası fiyatları denildiği zaman karşımıza birçok farklı fiyat çıkmaktadır. Ancak ebeveynler özellikle bu konuda biraz daha rahat davranmaktadır. Çünkü bebeklerinin daha rahat ve konforlu olması bebek arabası fiyatları konusunda onlar için daha önemli gelmektedir. Elbette ki çocuğa alınacak olan arabanın kendine göre ve yaşam tarzımızda hatta seyahat şeklinize göre bile değişen şekilde uygulamaları bulunmaktadır. Bu anlamda bebek arabası fiyatları konusunda seçimlerinizi gerçekleştirirken aslında alacağınız pusetlerin nasıl olması gerekiyor, nasıl bir ortamda kullanacaksınız, çeşitleri nelerdir gibi ince ayrıntılara kadar dikkat edilmesi gerekiyor. Bu anlamda bebek arabası seçerken dikkat edilmesi gereken üzerinde durulması gereken aslında birçok nokta olduğunu bilmek gerekir. Yaşamış olduğunuz bölgede özellikle düz ayak yerlerin olması veya sürekli taşıt bir mekanın olması dahi tekerleklerinin veyahutta kendi konforunun ve süspansiyon sisteminin bile değişmesine sebep olabilmektedir.

Bebek Arabası Nasıl Seçilir?

Bebek arabası seçeceğiniz zaman öncelikli olarak az önce de bahsettiğimiz gibi yaşam tarzınıza ve bulunduğunuz lokasyona göre aslında burada seçimler değişiklik gösterecektir. Bu anlamda puset tercihlerinde sizlerinde karşısına çıkan aslında arabaların tekerlek kısımları olmalıdır. Daha büyük tekerlekli kısımlar yerine özellikle ağırlıklı olarak alışveriş merkezlerinde veya düz ayak yerlerde zaman geçiren bir yapınız varsa bu durumda daha ergonomik tekerlekli modelleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca en önemli konulardan bir tanesi de hiç kuşku yok ki bebek arabalarında bulunan güvenlik sistemleridir yani kullanacağınız kemerlerde beş noktalı güvenlik sistemi olması önemlidir. Ayrıca çocuğunuzun içerisinde oturduğu zaman pamuklu elyaftan üretilen kumaşlarla tasarlanması ve iç kısımlarını sünger ve pamuktan olması da çocuğun rahatla açısından önemli bir unsur olarak karşımızda bulunmaktadır.

28.05.2018 13:39 | Bebek

Anadizi

 

Anadizi seçmek aslında zor olduğu kadar kolay olan bir sistem. Ev tipinde olan bu sistemler sayesinde elbette ki çocuğunuzun daha rahat bir şekilde hareket etmesi sağlanıyor. Burada asıl önemli olan şey güven ve işine yarayacak ürünü doğru bir şekilde bulabilmek. Anadizi son yıllarda çok fazla kullanılmakta ve rahat kullanımı sebebiyle ön plana çıkmaktadır. Özellikle doğumdan sonraki ilk ay göz önünde bulundurulursa bebek sürekli olarak kucakta olmak ister. Anadizi bu konuda sizlere kucağına almak yerine istediğiniz gibi bir vücutmuşcasına yumuşakça sararak ve sizleri rahatlık sağlamaktadır. Elbette burada bebeğin konforu ve aynı zamanda güvenli bir ortam sağlanabilmesi önemlidir. Örneğin üç noktadan gelecek olan bir kemer ya da 5 noktadan saracak bir kemer sayesinde daha güvenli ortamlarda oluşması sağlanmaktadır. Ayrıca plastik yapısı ve çocuğun içinde bulunacağı konforlu yapısı önemlidir.

28.05.2018 13:15 | Bebek

Ana Kucağı Modelleri

Ana kucağı modelleri konusunda birçok farklı seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Burada asıl önemli olan şey çocuğun rahat bir şekilde hareket etmesidir. Çocuğun ilk altı ayında ana kucağı modelleri sizlere yardımcı olacaktır. Çünkü çocuk ana kucağında olmadıktan sonra belirli bir zaman bunun sıkıntısını yaşayacaktır. Özellikle az önce de belirttiğimiz gibi ilk altı ay boyunca çocuk bunu istemektedir. Bu anlamda ana kucağı modelleri ile sizler de bu konuda daha rahat hareket edebilirsiniz. Ayrıca sizlere sunulmuş olması gerekenler içerisinde güvenlikleri ön planda olurken aynı zamanda da daha rahat hareket edebiliyorsunuz. Bu anlamda bebek için en önemli noktalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

 

YENİ VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OLUN !
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et