Türkiye' nin büyük anne-bebek ürünleri online alışveriş sitesi olan TUNABEBE, 1991' den bu yana anne ilgisi uzman bilgisiyle yanınızda!
Türkiye' nin büyük anne-bebek ürünleri online alışveriş sitesi olan TUNABEBE, 1991' den bu yana anne ilgisi uzman bilgisiyle yanınızda!
BLOG
Yayın Tarihi : 17.08.2018 10:51 | Bebek
Bisiklet Seçimi

Bisiklet Seçimi

Alacağınız bisikletin ne tür alacağınızı dikkatli seçmelisiniz.

1) Alacağınız bisikleti ne için alacaksınız? (Gezi, Hobi, Gösteri, Ulaşım, Spor) 

2) Hangi zaman sıklığı ile bisiklet süreceksin?

3) Bisiklet almak için ne kadar bütçen var?

Yukarıdaki soruları doğru ve emin bir şekilde cevapla almanız gerekmektedir.

 

Amacınız Ne?

Bisikleti gezi, fobi, Ulaşım, spor ve gösteri gibi Alanların hangisinde kullanmak istiyorsunuz. Bisikletin ilk amacı ulaşım taşıtı olduğunu bilmelisiniz. Her kişinin özelliğine ve bütçesine göre bisikletler bulunmaktadır. Bisikletin üzerinde oturduğunuzda özgürlüğü, Rüzgârın sizi mutlu etmesinde sağlar. Yolda bisiklet sürerken mantık aramaz iseniz, sadece illerlesiniz. Asfaltta, Patika ‘da karda, yağmurda, daha da ve çamurda sadece ilerlersiniz. 

Bisiklet Seçimi

Bisikletinizi alma amacınızı iyi seçmelisiniz. Örneğin dağlarda, tepelerde ya da asfaltta uzun yollarda veya kız mı yapmak istiyorsunuz bunu iyi bir şekilde düşünüp seçmelisiniz.

--> bir seçeneğiniz dağlarda tepelerde gitmek, kısa şekilde anlatırsak ise, aklınızda bir yol hayal edin ormanların arasında dar bir yoldan ilerliyorsunuz ve Yanınızda tertemiz bir ırmak gölü akıyor. Çok zor bulunsa bile, Dünya bir iki tane olduğu düşünülebilir. Daha sıradan bir örnek verirsek; hayatınızda ki hızla akışı sizi rahatsız etmekte ve aniden gidonunuz bir taşlık araziye ilerleyerek hayatınıza renk katmak istiyorsanız. Dağ bisikleti almalısınız. Önünde çift amatör bulunan profesyonel dağ bisikleti tam size göre. 

--> Diğer bir seçeneğiniz ise ben giderim uzun yol yaparım kimseler bana yetişemez diyor iseniz tür bisikleti tam da size göre. Büyük bir Şehirde uzun bir tur yapacak iseniz veya amacınızı daha da genişleterek ülkeler arası turlar ve akla bile zor gelecek dünya turu gibi bir hayaliniz var ise tür bisikletleri tam sizin hayaliniz deklerine ulaşmanızı sağlayacak. Amortisörü olmayan, düz maşalı bir bisiklet alabilirsiniz

Bu iki bisikleti arasındaki fark ne?

amortisörlü bir bisiklet ile asfaltta Gider iseniz enerjiniz daha çabuk tükenecektir. Uzun yola çıkarken yanınıza aldığınız eşyaların yanında bir de amortisörün ağırlığı size çok fazla yük olacaktır.

jant Seçimi

Tur bisikletlerinin jantları genellikle 28 dir, dağ bisikletlerinde ise bu durum 26 ya düşmektedir. Bunun sebebi dağ bisikletinde manevra yeteneğisin yüksek olması gerekir, 26 jant Tekerler yolu sağlam tutarak size daha uygun olacaktır. Uzun Yolda ise daha az yorularak daha fazla yol gitmek için 28 jant ideal bir durumdadır.

YENİ VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OLUN !
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et