Türkiye' nin büyük anne-bebek ürünleri online alışveriş sitesi olan TUNABEBE, 1991' den bu yana anne ilgisi uzman bilgisiyle yanınızda!
Türkiye' nin büyük anne-bebek ürünleri online alışveriş sitesi olan TUNABEBE, 1991' den bu yana anne ilgisi uzman bilgisiyle yanınızda!
BLOG
Yayın Tarihi : 27.06.2018 12:41 | Güncellenme Tarihi : 27.06.2018 15:24 | Bebek
Bisiklet Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

 

Bisiklet Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bisiklet seçiminde dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Öncelikli olarak hangi yaşa hitap ettiği belirlenmelidir. Bebek, kukla ve arabalarla oynama yaşını çoktan geçmiş çocuklar için  tekerleklerle desteklenen  bisiklet almak daha uygundur.  Bunun yanında kişinin boyuna uygun bisikletin seçilmesi gerekmektedir. Aynı zaman da bisiklet kullanıcının ağırlığını taşıyabileceği şeklinde olmalıdır.  Bisiklet kullanım amacına uygun olmalı ve beklentiyi karşılamalıdır.  Kişinin bütçesine uygun bir fiyatta olmalı ve abartılı bir değer biçilmiş olmamasına dikkat edilmelidir.  Herhangi bir kazaya karşı önlem almak amacıyla vites ve fren mekanizması kullanışlı olmalıdır. Bisikletin tasarımı ve kadro ağırlığı kullanıcıya uygun olmalı, amortisörü mevcut ise kaliteli olması gerekmektedir.  Garanti süresinin uzunluğuna ve gerektiğinde parça değişiminin yapılıp yapılamayacağına bakılmalıdır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta bisikletin bacaklar arasında tutularak üst borusu ile bacak apış arasıyla arasında ki uzaklığın ölçülmesidir. Bu uzaklık ortalama 5-10 cm aralığında olmaldıır.   Fiyatları değişken olmakla birlikte ortalama özelliklere sahip bisikletin bir bebek arabası fiyatıyla benzerlik gösterdiği söylenilebilmektedir.

YENİ VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OLUN !
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et