Türkiye' nin büyük anne-bebek ürünleri online alışveriş sitesi olan TUNABEBE, 1991' den bu yana anne ilgisi uzman bilgisiyle yanınızda!
BLOG
Yayın Tarihi : 03.08.2018 11:46 | Güncellenme Tarihi : 03.08.2018 11:49 | Bebek
Bebek Oto Koltuğu

Bebek Oto Koltuğu


Bebek Oto Koltuğu Nedir ? 


   Arabası olan anne ve babalar için en önemli ihtiyaçlardan birisi oto bebek koltuğudur. Bebek koltuğunun arabada nasıl yerleştirileceği önemli bir husustur.  Bebek oto koltuğu çocukların ve bebeklerin güvenli bir şekilde seyahat etmelerini sağlamaktadır. 1980’li yıllardan beri kullanılan bebek oto koltuğu yaygın olarak tercih edilmektedir. 


Bebek Oto Koltuğu Çeşitleri


   Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan duyuruda bebek oto koltuğunun bebekler ve çocuklar da zorunlu olması gerektiği yer almaktadır. Oto koltukları 3 farklı kategoriye ayırmak mümkündür. Bunlardan ilki bebek koltuklarıdır. Bebeğin doğumundan itibaren 1 yaşını doldurduğu zamana kadar kullanılması mümkündür. Bu kategori için 8-9 kg olan bebekler için de uygundur. Kesin olarak bilinen bilgi 1 yaşının altında olan bebeklerin oto koltuğuyla seyahat etmesi gerekliliğidir. Oto koltuklar arabanın arka tarafına bakacak şekilde yerleştirilmelidir.   Böylece herhangi bir kaza oluşması durumunda bebek güvende olacaktır. Bu açıdan bebek oto koltuklarının kullanımı önemlidir. Mağazaların bebek gereçleri reyonların bebek oto koltuklarını bulmak mümkündür. Çeşitli sayıda ve özellik de bebek oto koltukları bulunmaktadır. Oto koltukların özelliklerine göre fiyat skalası değişmektedir. 
   1 yaşını geçen bebekler oto koltuğunun yerine hareketli çocuk koltuklarını kullanmaya başlarlar. 4 yaşına kadar çocuk koltukları kullanılmalıdır. Çocuk koltuklarında çocuklar arabanın ön kısmına oturacak şekilde yerleştirilmelidir. Aksi taktir de mide bulantısı gibi durumlar yaşanabilir. 
 

YENİ VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OLUN !
Sizlere daha iyi bir hizmet vermek için çerezleri kullanırız. Sitemizi kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.
Daha fazla bilgi için : Kişisel Verilerin Korunması Kanunu