Türkiye' nin büyük anne-bebek ürünleri online alışveriş sitesi olan TUNABEBE, 1991' den bu yana anne ilgisi uzman bilgisiyle yanınızda!
Türkiye' nin büyük anne-bebek ürünleri online alışveriş sitesi olan TUNABEBE, 1991' den bu yana anne ilgisi uzman bilgisiyle yanınızda!
BLOG
Yayın Tarihi : 16.08.2018 11:26 | Bebek
Bebek Beşikleri

Bebek Beşikleri 


Bebek Beşikleri Hakkında


   İlk kez bebek sahibi olan ebeveynler genellikle endişelidirler. Bebekleri için en iyi ve en konforlu imkanları sağlamak amacıyla farklı yollara başvurmaktadırlar.  Öncelikli olarak bebeğin beşiğinin seçimi önemlidir.  Yeni doğan bebeklerde kullanılan bebek beşiğinin konforlu ve güvenli olması büyük bir önem taşımaktadır. Satın alınmadan önce tecrübeli ailelerle irtibata geçilmeli ve tavsiye alınmalıdır. 


Bebek Beşiği Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Kriterler 


   Bebek beşikleri seçilirken karşımıza birden fazla kriter çıkmaktadır. Bunlar ; konfor, fonksiyon, taşınabilirlik, güvenlik ve fiyattır.  Bebek beşiklerini karyolalardan ayıran en önemli özellik taşınabilir olmasıdır. Bebeğin sürekli olarak gözetim altında tutulması gerekir. Bundan dolayı taşınabilir olması gerekmektedir. Piyasada genel de portatif beşik olarak satışa sunulur.  Beşiğin portatif olmasını sağlamak amacıyla  katlanabilir dizayna, tekerlekli ayaklara ve hafif malzeme kullanımının olması gerekmektedir.  Diğer bir önemli unsur güvenliktir. Hafif malzemelerden oluşan beşiklerin devrilme riski bulunmaktadır. Bundan dolayı beşiğin ayaklarının yere sağlam basması ve ağırlık dengesinin kontrollü olması gerekmektedir.  Bebek beşiğinin güvenli olup olmadığını anlamak için sertçe itip çekmek, sallamak ve ayaklarının üzerinde sağlam olup olmadığına bakmak gerekmektedir.  Ayrıca beşiğin bağlantı noktalarında ki işçilik ve malzemenin kalitesi de önemli bir unsurdur. Ebeveynler için bir diğer önemli konu ise fiyattır. Tüm bu unsurların yanında ekonomik olması da önem taşımaktadır. Mağazaların bebek gereçleri reyonlarından bebek beşiklerini bulmak mümkündür. 
  
 

YENİ VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OLUN !
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et