Türkiye' nin büyük anne-bebek ürünleri online alışveriş sitesi olan TUNABEBE, 1991' den bu yana anne ilgisi uzman bilgisiyle yanınızda!
Türkiye' nin büyük anne-bebek ürünleri online alışveriş sitesi olan TUNABEBE, 1991' den bu yana anne ilgisi uzman bilgisiyle yanınızda!
BLOG
Yayın Tarihi : 05.09.2018 10:40 | Bebek
Bebek Arabası Satın Alma Rehberi

Bebek Arabası Satın Alma Rehberi

 

Bebek Arabası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Ergonomik Olması

Ergonomi çok önemli. Birçok bebek arabası artık ergonomik olarak üretiliyor ama siz yine de buna dikkat edin. Özellikle anne için ergonomik olup olmadığına bakın. Bebek arabasının tutacak kısımlarının annenin boyuna göre uzayıp kısalabiliyor olması konforunuz açısında önemli. Bu sayede sağlıklı duruş pozisyonunda bebek arabasını kullanabilmeniz anlamına geliyor.

Boyutları Ve Katlanabilirlik

Bazı bebek arabası modelleri tek elle katlanabiliyor. Rahatlık açısından bu özelliğe sahip olması önemlidir. Bebek arabası boyutları da aynı şekilde önemli, araba bagajına yerleştirirken ya da toplu taşıma araçlarını kullanırken bu size büyük avantaj sağlar. Bu nedenle boyut ve katlanabilirlik önemli noktalardan bir tanesi.

Çift Yönlü Olması

Gidiş yönü (çift yönlü) olmasından kasıt, bebeğinizin size bakar şekilde veya tersi yani dışarıya bakar şekilde seyahat edebilmesidir. Bebeğinizin ilk zamanlarda size doğru seyahat etmesi uygun olacaktır. Anneyi görmesi onu sakin tutacaktır. Ancak bebekler büyüdükçe dışarıyı keşfetmeye başlar, bu nedenle gidiş yönü değiştirilebilen bebek arabası modelleri tercih etmenizde fayda var.

Hijyen

Bebek arabaları gerçekten çok çabuk kirlenebiliyor. Kumaş kısımlarının yıkanabilir olması ve parçalarının silinebiliyor olması, leke tutmuyor olması önemli noktalardan bir diğeridir. Mama sandalyesi olmayan yerde bebeğinizi bebek arabasında yedirebiliyorsunuz. Böyle olunca daha çabuk kirlenebiliyor. O yüzden hijyen dikkat etmeniz gereken bir konudur.

Port Bebe

Tatilde, alışverişe çıktığınızda, misafirliğe gittiğinizde bebeğinizi yatıracak yer aramazsınız. Port bebe sizi oldukça rahatlatacak bir özelliktir.

Lastik Boyutu

Bebek arabası baston puset arabalar gibi küçükse Arnavut kaldırımlı yollarda ya da engebeli yollarda çok takır tukur yapar ve bebeğinizi oldukça rahatsız eder. Bebek bebek arabasında uyuyor siz öyle bir yolda gidiyorsunuz bu onun direk uyanmasına neden olur. Ama bebek arabası içinde sallantılı bir şekilde gidiyor olması da çok sağlıklı değil. O yüzden bebek arabası lastiklerinin her türlü zemine uygun olup olmadığına dikkat edin.

Güvenlik

Bebek arabasının ne kadar güvenli olup olmadığını araştırın. Avrupa normlarına uygun olup olmadığına TS1888 belgesine sahip ise Avrupa normlarına uygun olduğu anlamına gelir. Güvenlikte önemli bir başka nokta ise kemerlerinin sağlam olması. Bebekler tarafında kolayca açılamıyor olması lazım. Çünkü güvenlik en önem verdiğimiz şeylerin başında geliyor.

Konfor

Konfor bebek için çok önemli. Sırt minderi sert olmamalı. Bebeğin oturduğu kısmın farklı şekillerde ayarlanabilir olması, (tam oturur, yarım oturur, yatar) gerekir. Konfor konusunda diğer bir nokta süspansiyonlardır. Yolda takır tukur bir şekilde gitmemek için süspansiyonlar önemlidir. Anne için konforu düşünülürse bebek arabası altındaki bebek çantasının yeterince geniş olmasına dikkat edebilirsiniz. Alışveriş sonrasında poşetleri asmak yerine böyle bir sepete koymak daha konforlu olacaktır.

YENİ VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OLUN !
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et