Türkiye' nin büyük anne-bebek ürünleri online alışveriş sitesi olan TUNABEBE, 1991' den bu yana anne ilgisi uzman bilgisiyle yanınızda!
Türkiye' nin büyük anne-bebek ürünleri online alışveriş sitesi olan TUNABEBE, 1991' den bu yana anne ilgisi uzman bilgisiyle yanınızda!
BLOG
Yayın Tarihi : 17.09.2018 08:10 | Bebek
Anadizi Ne İşe Yarar ?

Anadizi 


Anadizi Ne İşe Yarar ?


    Hamile bayanlar için bebeklerin doğumundan itibaren başlayan büyüme süreci oldukça sancılı geçmektedir. Hem bebeğin ihtiyaçlarını karşılamak hem de annenin konforunu sağlamak amacıyla anadizi kullanışlı bir üründür. Bebek  ilk altı ayında sürekli olarak kucakta olmak isteyecektir. Kucaktan bırakıldığında ise ağlamaya başlayıp susturmak zorlaşmaktadır.  Zamanla annenin yorgun düşmesiyle dinlendiği zamanlarda bebeğe anne kucağını aratmayacak olan anadizi üretilmiştir.  Sağa ve sola doğru sallanabilen özelliğiyle ana dizleri bebeğin rahat etmesini sağlar. Aynı zamanda bebekler zaman geçtikçe etrafındaki seslere ve nesnelere karşı daha duyarlı olmaya başlamaktadır. Ana dizinin etrafına bebeğin ilgisini çekecek şekilde yerleştirilen objeler keyifli vakit geçirmesini sağlamaktadır. Diğer taraftan bebeğin güvende olması da önemlidir.  Anne bebek ilişkisinde bebeklerin annenin yokluğunu hissetmemesi önemlidir. Bebekler ilk zamanlarda kabızlık ve reflü gibi sıkıntılar yaşayabilirler. Bundan dolayı bebeğin yatış pozisyonu da önemlidir.  Yaşadığı sağlık sorunlarını azaltıcı bir şekilde yatırılması uygundur. 


Anadizi Nasıl seçilir ?


   Anadizinin seçiminde öncelik bebeğin konforu olmalıdır. En fazla 6-9 ay arasında kullanılabileceği de unutulmamalıdır. Toplam da kaç kilogram ağırlık taşıma kapasitesi olduğu göz önünde bulundurulmalıdır.  Anadizlerin de genellikle bebeğin ilgisini çekecek şekilde ve renkte oyuncaklar bulunmaktadır. Aynı zamanda titreşimli, melodili ve ışıklı olanları da mevcuttur. Melodili olanlar bebeği rahatlatıp rahatça uykuya dalmasını sağlar.  Bazıların da ise ses kaydetme özelliği bulunmaktadır. 
   

YENİ VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OLUN !
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et