Türkiye' nin büyük anne-bebek ürünleri online alışveriş sitesi olan TUNABEBE, 1991' den bu yana anne ilgisi uzman bilgisiyle yanınızda!
Türkiye' nin büyük anne-bebek ürünleri online alışveriş sitesi olan TUNABEBE, 1991' den bu yana anne ilgisi uzman bilgisiyle yanınızda!
BLOG
Yayın Tarihi : 27.06.2018 12:31 | Güncellenme Tarihi : 27.06.2018 15:28 | Bebek
Anneler Anadizi Kullanımının Rahatlığını Keşfedin

Anadizi kaç çeşittir?

Anadizi ev ve araba tipi olmak üzere iki çeşittir. Evde olanlar genelde uyutmak için, araba da olanlar ise güvenlik içindir.

Anadizi nasıl seçilmelidir?

Doğumdan itibaren kullanıldığı gibi, daha sonraki aylarda da kullanılabilir. Bebeğin ağırlığına göre seçim yapılmalıdır. Gelişen teknolojiyle birlikte pek çok şeyde olduğu gibi bu üründe de seçenek çoğalmıştır. Bazı anadizilerde oyun barı, ışıktan koruyan tente gibi birçok özellikten zevkinize uygun olanı seçerek alabilirsiniz.

     Bebekler vücutlarını kontrol edemediklerinden dolayı destek almaya ihtiyaç duyarlar. Tamda bu noktada devreye bu desteği sağlayacak olan firmalar girmektedir. Bu sektörde olan birçok firma, Anadizi ya da ana kucağı ürünleri ile bebeğe, anne kucağındaki rahatlığı ve konforu vermek için çalışmaktadırlar. Bebek anadizisinde kendini güvende hissederek huzurlu olur. Hafif olması ile kolay taşınabilmesi ve bebeğin içinde mutlu olması büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Anadizi alırken nelere dikkat ederiz?

  • En önemlisi Bebeğin düşmemesi, güvenli olması için emniyet kemerinin takılmasına
  • Bebeğin büyüyünce de kullanabilmesi için oturma yerinin geniş ve katlanabilir olmasına
  • Sallanabilir olmasına
  • Işıklı ya da müzikli olmasına
  • Oyuncak barı olmasına
  • Demir aksamının sağlam olmasına
  • Kumaşının kaliteli olmasına dikkat etmeliyiz.

 

         

Anadizi nasıl kullanılmalıdır?

Bebeğinizi anadizisine koyarken küçükse sırtı desteklenerek değilse doğrudan yatırılmalıdır. Bacak arasından, belinden ve omuzdan emniyet kemerleri geçirilerek önde birleştirilmelidir. Ayrıca anadizisi yüksek yerlere güvenlik açısından konulmamalıdır.

    Anadizilerinin Müzikli ve sesli olanları bebeğin ilgisini, titreşimli ve hareketli olanları ise uykusunu çekmektedir. Oyuncaklı olanları ise, oyalanması ve ağlamaması için uygundur. Bu bebek ürünü annelerin birçok yerde imdadına yetişir. Bebeği anadizisine oturtarak birçok işinizi rahatlıkla halledebilir veya bir yerden bir yere kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Ancak Anadizi bir otokoltuk değildir ve bu amaçla kesinlikle kullanılmamalıdır.

YENİ VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OLUN !
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et